вівторок, 12 квітня 2016 р.

Казковий Франковий вернісаж



У цьому році Україна відзначає 160-річчя від дня народження відомого поета, письменника, публіциста Івана Яковича Франка. А 28 травня минає 100 років з дня поховання великого Каменяра. Тому не випадково 2016 рік оголошено роком І.Я.Франка.
Наша бібліотека за допомогою різних форм і методів бібліотечної роботи висвітлює життя і творчість Івана Франка. Недавно для учнів 5-6 класів ЗОШ І-ІІІ ст. №1 м. Ківерці разом з класним керівником В.Б.Сапітон та бібліотекарем шкільної бібліотеки О.В.Бучинською провели «Казковий Франковий вернісаж».
Літературний портрет І.Я.Франка дуже гарно окреслила бібліотекар читальної зали Г.М.Чичотка. Майстерно інсценували казку Франка «Старе добро забувається» учні 6-го класу. Добре справилися зі своїми ролями Влад Торчинюк (Вовк), Максим Подюченко (Кінь), Назар Бутеєць (Собака), Віта Кууток (Лисичка), Давид Шевчук (Мисливець), Влад Арендарчук (Хазяїн), Ольга Белко (Хазяйка).

Діти мали не тільки чудову змогу познайомитися з казками Івана Франка, але й навчилися інсценізувати їх, вести діалог, передавати зміст тексту інтонацією, мімікою та жестами, розрізняти в казці фантастичне й реальне. Школярі засвоїли визначення алегорії і, звичайно, головне – це виховання таких моральних цінностей як дружба, повага, сміливість, доброта, чесність, відповідальність за зроблені вчинки.
Галина Чичотка познайомила присутніх із книгами І.Я.Франка, які можна взяти в районній дитячій книгозбірні. Провідний бібліотекар РДБ Людмила Бойчук провела для дітей вікторину «Запитайлики від Франка». Учні згадували сторінки біографії поета, його творчість, відгадували героїв казок.

Творчий доробок Івана Яковича Франка – майже шість тисяч творів. І серед них – ціла низка казок, в які автор вводить колоритні українські побутові деталі. Звірів представляє як мислячих істот, що живуть майже людським життям. Збірки казок Івана Яковича «Коли ще звірі говорили»,  «Лис Микита», «Фарбований Лис» та інші так само цікаво читати сьогодні, як і багато років тому. Сам поет дуже влучно сказав про казки: «Оті простенькі сільські байки, як дрібні, тонкі корінчики, вкорінюють у наші душі любов до рідного слова, його краси, простоти й чарівної милозвучності. Тисячі речей в житті забудете, а тих хвиль, коли вам люба мама чи бабуся оповідала байки, не забудете до смерті».

Немає коментарів:

Дописати коментар